Początek strony
Wróć na początek strony Alt+0
Przejdź do wyszukiwarki Alt+1
Przejdź do treści głównej Alt+2
Przejdź do danych kontaktowych Alt+3
Przejdź do menu górnego Alt+4
Przejdź do menu lewego Alt+5
Przejdź do menu dolnego Alt+6
Przejdź do mapy serwisu Alt+8
Menu wysuwane
Herb podmiotu Biuletyn Informacji Publicznej Urząd Miasta i Gminy w Bolesławcu
Menu góra
Strona startowa Aktualności Protokoły z sesji Rok 2009
Poleć stronę

Zapraszam do obejrzenia strony „Protokół z XXII sesji Rady Gminy w Bolesławcu - Rok 2009, menu 1048, artykuł 1421 - BIP - Urząd Miasta i Gminy w Bolesławcu”

Zabezpieczenie przed robotami.
Przepisz co drugi znak, zaczynając od pierwszego.

P ) # @ % R F 3 - 0 A w s f d A P # @ :

Pola oznaczone są wymagane.

Treść główna

Rok 2009

Protokół z XXII sesji Rady Gminy w Bolesławcu

Protokół
Sporządzony w dniu 27 stycznia 2009 roku z XXII Sesji Rady Gminy w Bolesławcu,która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolesławcu
-------------------------------------------------------------------------------------------



1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
-------------------------------------------------------------------
Przewodnicząca Rady Gminy w Bolesławcu Pani Justyna Lipska otwarła obrady XXII Sesji Rady.
W oparciu o załączoną listę obecności stwierdziła,że obrady są prawomocne.

2. Przyjęcie porządku obrad
-----------------------------------

Przewodnicząca Rady zaproponowała przyjęcie porządku obrad jak w otrzymanych zawiadomieniach o sesji z dołożeniem punktu 7a podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na najem pomieszczeń użytkowych znajdujących się w budynkach komunalnych gminy na rzecz Telekomunikacji Polskiej S.A. na okres powyżej trzech lat.
W drodze głosowania propozycja Przewodniczącej została przyjęta jednogłośnie.

3. Przyjęcie protokółu z przedniej sesji.
-------------------------------------------------
Protokół był wyłożony do wglądu. Został przyjęty bez zmian.

4. Informacja Wójta Gminy o pracy w okresie międzysesyjnym
------------------------------------------------------------------------------
Informacja na piśmie w załączeniu. Ponadto Wójt poinformował o wykorzystaniu zakupionej koparko-ładowarki.Treść w załączeniu
Po złożonej informacji przez Wójta Gminy Przewodnicząca Rady otwiera na jej temat dyskusję.

Radny Maślanka prosi o opracowanie Planu Odnowy miejscowości Żdżary jak w Mieleszynie w celu pozyskania środków na remont sali OSP.

Wójt odpowiada, że po wykonaniu tego planu dla Mieleszyna będzie robiony plan odnowy miejscowości Żdżary jeszcze w tym roku.

5. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia budżetu Gminy na rok 2009
-------------------------------------------------------------------------------------

Przewodnicząca Rady Gminy Pani Justyna Lipska przystępuje do podjęcia uchwały w sprawie przyjęcia budżetu na rok 2009 i prosi Skarbnika Gminy
o przedłożenie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Sieradzu w sprawie projektu budżetu Gminy Bolesławiec na rok 2009.
Treść pozytywnej opinii w załączeniu.
Następnie prosi o opinie komisji.

Komisja Rewizyjna oraz Komisja Gospodarcza i Ochrony Środowiska wydały opinię pozytywną.
Natomiast Komisja Budżetu i Finansów nie zajęła stanowiska
Treść opinii w załączeniu.
Następnie Przewodnicząca Rady otwiera dyskusję na temat budżetu.

Radny Dańko uważa, że zadania inwestycyjne na drogę w Żdżarach i w Chotyninie nie są inwestycjami pierwszej potrzeby.
Brak jest kanalizacji w całej gminie,a te dwie drogi to uzupełnienie komfortu.
W Chotyninie jest kanalizacja i asfalt przez całą wioskę oraz dojazd do Bolesławca został tylko do zrobienia kawałek asfaltu do ulicy Wieluńskiej stwierdza Radny Dańko.
W Żdżarach żądają wykonanie 1200 mb asfaltu mimo,że 500 metrów dalej jest równoległa droga asfaltowa którą można dowozić dzieci do szkoły.

Radny Maślanka stwierdza, że gdyby zrobiono reorganizację szkół to nie trzeba by co roku dokładać 500 tysięcy złotych do ich utrzymania a te pieniądze można by wykorzystać na inne zadania inwestycyjne w gminie.
Radny stwierdza, że przez ostatnie 4 lata nie dostał kamienia na drogę
w Żdżarach.Ta droga na Podjaworku mogła by być prezentem dla Żdżar
na 600 lecie tej miejscowości. Ponadto nie było większej inwestycji w Żdżarach w ostatnich latach.

Radna Jakubczyk informuje, że w szkole w Żdżarach w dziesięcioosobowych klasach są wszystkie zajęcia prowadzone rozdzielnie.Nie ma klas łączonych.
W związku z tym Radna prosi o udostępnienie planów finansowych szkół na rok 2009 na posiedzenie komisji.
Radna pyta czy w szkole w Żdżarach mogą wszystkie dzieci chodzić do szkoły na godzinę 8 00 żeby rodzice dowożący dzieci do szkoły nie musieli jechać dwa razy w ciągu dnia.Radna uważa,że przy takiej liczbie dzieci w szkole jest taka możliwość i wnosi o rozpatrzenie tej kwestii.

Radna stwierdza,że oprócz płac dużo środków z budżetu gminy przeznaczane jest na remonty w szkołach. Przedstawia kwoty przeznaczone na remonty w poszczególnych szkołach:

Żdżary - 37 tysięcy
Mieleszyn - 35 tysięcy
Bolesławiec - 61 tysięcy
Chróścin - 6 tysięcy

Radna Jakubczyk pyta Skarbnika od jakiej kwoty jest liczony deficyt w budżecie,ponieważ w załączniku do budżetu z 2007 splata długów wynosiła 1 597.630 złotych a na koniec 2008 roku była to kwota 5 milionów złotych.
Ponadto Radna stwierdza,że priorytetem w gminie miała być kanalizacja, a  jeśli będą realizowane zdania inwestycyjne na tych 2 drogach zapisanych w budżecie na 2009 rok przy zadłużeniu 44 % to Gmina nie będzie w stanie kontynuować tego zadania. Radna wnosi o wyeliminowanie tych dwóch inwestycji drogowych z budżetu gminy.
Radna pyta dlaczego zapisane zadania w budżecie gminy na rok 2009 nie były zgłaszane na komisjach np. podłączenie wody na Krupce.
Radna uważa,że jest to budżet polityczny a nie gospodarczy.

Radny Dańko stwierdza,że budżet to ważna sprawa i należy go zatwierdzic po wnikliwej analizie bo w minionym roku na każdej sesji były wprowadzane zmiany w budżecie. Radny informuje,że 44%
to kapitałowe długi a do tego dochodzą koszty obsługi tego długu to jest
około 15%.
Radny stwierdza, że jak zostaną przyjęte do realizacji te drogi to na najbliższej sesji będzie mowa o kanalizacji.Radny uważa,że Wójt nie może działać na zasadzie straży pożarnej.
Np.Radna Kubińska chciała siatkę do gry dla młodzieży w Chotyninie, we wrześniu 2008 siatka wisiała na słupkach, teren zarośnięty i nikt tego nie użytkował.
Radny uważa, że Wójt nie powinien działać pod presją i realizować indywidualne wnioski poszczególnych Radnych

Przewodniczący Komisji Gospodarczej Pan Marian Mączka stwierdza,że Komisja Gospodarcza uważa, że droga zarówno w Żdżarach jak i w Chotyninie jest konieczna a o ich remoncie mówiło się dawno i nie można ją wyrzucać
z planu.

Radny Dańko uważa,że łatwo rządzić cudzymi pieniędzmi,a zadłużenie 44% to duże zadłużenie i pyta co będzie jak gmina planowanych kredytów nie otrzyma, a nagle wynikną nieprzewidywalne potrzeby finansowe?

Radna Kubińska nie życzy sobie przytyków ze strony Radnego Dańki typu,

że to dla niej budowana jest droga w Chotyninie.
Radna stwierdza, że tą drogą jest dojście do przystanku PKS z którego młodzież dojeżdża do szkół i chodzą po błocie i dziurach. Jest to droga łącząca Chotynin z ulicą Wieluńską.
We wrześniu została zdjęta siatka bo skończył się sezon, a tak całe lato młodzież korzystała z tego boiska nawet odniosła sukcesy sportowe.

Radny Maślanka stwierdza, że w czasie minionej kadencji Rady przez 2 lata nie robiono kanalizacji mimo,że była dotacja.Nie musi być polityki na gminie
tylko myślenie po gospodarsku.

Radna Jakubczyk stwierdza,że w załączniku 3 do budżetu są propozycje Wójta a nie radnych. Radna wnosi o wyeliminowanie tych dróg z planu,co zmniejszy
deficyt.

Wójt stwierdza, że wszystkie zadania ujęte w załączniku 3 są w Planie Rozwoju Lokalnego Gminy który to plan Rada przyjęła uchwałą.
Wójt stwierdza, że dobrze,że Komisja Budżetu i Finansów dostrzegła ten problem deficytu ale wszystkie zadania zawarte do realizacji na rok 2009 są ważne i Wójt chce aby zrealizować je w 2009 roku. Jeśli Radni zrezygnują z budowy dróg to będzie większa możliwość realizacji zadania kanalizacyjnego.

Radny Lis pyta dlaczego nie ma w budżecie dotacji dla straży na sprzęt
i umundurowanie jak to było w roku ubiegłym.

Wójt odpowiada, że w ubiegłym roku w znacznym stopniu te potrzeby zostały zaspokojone. Potrzeby mundurowe zabezpieczono w 90%. Ponadto przy ustalaniu budżetu gminy na rok 2009 była rozmowa z Komendantem Gminnym Straży,który nie wskazywał na tego typu potrzeby.
Na utrzymanie jednostek straży są na rok 2009 pieniądze w budżecie zabezpieczone.

Radny Lis nie zgadza się z tym,ponieważ brakuje drabin,węże dziurawe.

Nie oszczędzać na sprzęcie dla straży bo w przypadku klęski żywiołowej te siły i sprzęt będą niezbędne jak w Gminie Rozprza o czym Wójt mówił.

Sołtys z Chotynina Pani Chocaj informuje,że droga w Chotyninie nie jest tylko dla Radnej Kubińskiej.Z drogi korzystają wszyscy mieszkańcy głównie młodzież dojeżdżająca do szkół średnich.
Sołtys stwierdza, że do tej pory nawożony kamień nie dał oczekiwanych efektów dziury są nie do pokonania.
W związku z tym uważa,że ta droga winna być wykonana.

Sołtys z Bolesławca prosi aby Wójt dopilnował przetargu na termomodernizację GOK-u Wnosi o utworzenie klasy integracyjnej w gminie ponieważ na te dzieci jest podwójna subwencja.
Sołtys stwierdza,że dobrze jest,że radni kłócą się między sobą a nie tylko z sołtysami.

Odnośnie dotacji dla OSP Wójt odpowiada, że w minionym roku zakończono remont strażnicy OSP w Chróścinie,dachu w Mieleszynie,zakupiono samochód dla straży w Żdżarach.Ponadto wykonano drobne remonty na strażnicach OSP.

Odnośnie klasy integracyjnej Wójt odpowiada,że troje dzieci jest dowożonych do szkoły w Tyblach. Jeśli będzie taka potrzeba to zostanie klasa integracyjna utworzona w gminie
Subwencja na takie dzieci jest trzy krotnie wyższa. Dowóz dzieci do szkół subwencja nie obejmuje. Następna sesja będzie poświęcona oświacie to ten problem można rozpatrzyć.

Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów informuje,że jak kończyła się tamta kadencja to zadłużenie Gminy wynosiło 6-7%.Przewodniczący stwierdza,że nie on ale Komisja Budżetu i Finansów zadecydowała o wyeliminowaniu tych dwóch inwestycji z budżetu na rok 2009 tj.drogi
w Chotyninie i Żdżarach a są inne dobre drogi dojazdowe w tych miejscowościach,a że są utrudnienia to trzeba poczekać.Nie może być tak,że jedni mają wszystko a inni ani drogi ani kanalizacji.

Sołtys z Bolesławca Pan Stępień Józef prosi Wójta aby przedstawił jakie koszty trzeba ponieść w strażnicy OSP w Bolesławcu w związku z nie dogadaniem się
z byłym dzierżawcą.
Wójt informuje, że były dzierżawca zdemontował centralne ogrzewanie mimo, że Wójt prosił go o pozostawienie,ponieważ płacił nie takie kwoty czynszu.
W związku z tym trzeba wykonać nową instalację centralnego ogrzewania.

Ponadto musi być wykonana w tym budynku instalacja elektryczna,wentylacja i wiatrołap oraz podjazd dla niepełnosprawnych i wymiana drzwi wejściowych.

W pomieszczeniach po bibliotece w GOK będą urządzone szatnie dla przedszkolaków oraz pomieszczenie biurowe zostanie przeniesione z góry na dół.
Przez 5 lat nic nie można zmieniać w budynku GOK w związku z otrzymanym dofinansowaniem do termomodernizacji GOK.

Radny Dulski w nawiązaniu do wypowiedzi Radnej Jakubczyk informuje,że zadania inwestycyjne wodociągowe były w planach gminy do realizacji.
Jest to kontynuacja budowy sieci wodociągowej Chobot,Żdżary,Podbolesławiec,Chotynin,Krupka.
Ponadto Radny Dulski stwierdza,że w ubiegłym roku mało wydano na kanalizację.Ponadto pyta czy można liczyć na umorzenia zaciągniętych kredytów i pożyczek,ponieważ w roku 2010 będzie duża ich spłata

Wójt odpowiada, że można liczyć na 30 % umorzenia i te pieniądze trzeba wykorzystać na realizację zadania kanalizacyjnego. W Chróścinie i Goli
będzie 150 przyłączy do kanalizacji.

Skarbnik odpowiada na pytanie Radnej Jakubczyk w sprawie naliczania długu publicznego informując,że jest to zobowiązanie długoterminowe nie liczy się odsetek.Kwota zadłużenia w budżecie wynosi około 44 %
Na przyszły rok środki które pozostaną w budżecie gminy wystarczą na spłacenie długu i pozostanie 200 tysięcy złotych,ale nie będzie środków własnych na następne lata.

Wójt informuje, że po przetargach kwoty się zmienią w budżecie są kwoty kosztorysowe. Ponadto można pozyskać na kanalizację 4 mln złotych.
Po przetargu w ubiegłym roku na kanalizację w Chróścinie kwota się zmniejszyła.

Radny Dańko stwierdza,że Skarbnik jasno przedstawił sprawę.Gmina jeśli od dochodów odliczy bieżące wydatki na realizację najważniejszych zadań to na inwestycje pozostanie 500 tysięcy złotych a jeśli chce się zrobić więcej to musi zaciągać kredyty.


Radny Maślanka wnosi o przyjęcie tych inwestycji bo można dostać dotacje na te drogi.
Ponadto pyta od ilu kilometrów gmina ma obowiązek dowozu dzieci do szkoły

Wójt odpowiada,że do szkoły podstawowej od 3 km,a do gimnazjum powyżej
4 km
Ponadto Wójt informuje,że dotacje o których mówi Radny Maślanka do dróg do jednego kilometra wynoszą 92 tysiące złotych do 1 km ale nie nigdy tej kwoty gmina nie otrzymała.
Do 2,5 km zbudowanych dróg w gminie z tych funduszy gmina dopłaty otrzymała w wysokości 57.000 złotych a wydała 376 tysięcy złotych

Głosowanie projektu uchwały w sprawie budżetu na rok 2009
Przewodnicząca Rady Gminy Pani Justyna Lipska pyta kto jest za przyjęciem budżetu Gminy na rok 2009 wraz załącznikami.

Radny Dańko wnosi o przegłosowanie w pierwszej kolejności wniosku Komisji Budżetu i Finansów dotyczący odrzucenia w załączniku inwestycyjnym Nr 3 dwóch inwestycji drogowych tj.drogi w Żdżarach i Chotynin.

Radny Maślanka wnosi aby głosować jak zaproponowała Przewodnicząca Rady.

Radca Prawny informuje, że przyjęto,że głosuje się wniosek najdalej idący
a w tym przypadku są opinie pozytywne dwóch komisji czyli należy głosować budżet wraz załącznikami, ale decyzja należy do Przewodniczącej Rady.

Radny Dańko zgłasza wniosek formalny w sprawie głosowania w pierwszej kolejności załącznika inwestycyjnego nr 3,a po nim głosować budżet na rok 2009.

Wójt Gminy Pan Leszek Dominas prosi aby przed głosowaniem nad całym budżetem przegłosować załącznik inwestycyjny nr 3.

Przewodnicząca Rady pyta kto jest za tym aby w pierwszej kolejności przegłosować załącznik inwestycyjny nr 3 do budżetu, a następnie budżet
i zarządza głosowanie którego wynik jest następujący:

Za głosowało - 9 radnych
Przeciw - 3 radnych
Wstrzymał się -1 radny przy obecnych 13 radnych na sali obrad

Następnie Przewodnicząca pyta kto jest za tym aby usunąć z załącznika inwestycyjnego nr 3 do budżetu Gminy na rok 2009 pkt 4 przebudowa drogi gminnej w Chotyninie i Żdżarach i zarządza głosowanie którego wynik jest następujący:

Za głosowało - 6 radnych
Przeciw - 6 radnych
Wstrzymał się - 1 radny

Następnie Przewodnicząca Rady zarządza głosowanie nad projektem uchwały
w sprawie uchwalenia budżetu gminy na rok 2009 wraz z załącznikami,którego wynik jest następujący:

Za głosowało - 6 radnych
Przeciw - 6 radnych
Wstrzymał się - 1 radny

Na podstawie powyższego głosowania Przewodnicząca Rady Gminy stwierdziła, że budżet gminy na rok 2009 nie został uchwalony i zarządza zdjęcie z porządku obrad punkt 7 w sprawie zaciągnięcia kredytów i pożyczek na realizację zadań inwestycyjnych w gminie.

7a. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na najem pomieszczeń
użytkowych znajdujących się w budynkach komunalnych gminy OSP
Mieleszyn i Chróścin na rzecz Telekomunikacji Polskiej S.A. na okres
powyżej 3 lat.
--------------------------------------------------------------------------------------------


Wójt informuje, że Telekomunikacja Polska wystąpiła z wnioskiem o zawarcie umowy na wynajem pomieszczeń w strażnicy w Chróścinie i Mieleszynie na okres dłuższy niż 3 lata w związku z tym Wójt prosi o wyrażenie zgody na zawarcie umowy na okres dłuższy.

Radny Lis pyta czy środki z wynajmu tych pomieszczeń wpływają na konto OSP
Wójt odpowiada, że wpływają na konto Urzędu Gminy.

Radna Jakubczyk prosi o przeprowadzenie negocjacji aby w ramach czynszu uwzględnić zamontowanie sieci internetowej.
Wójt odpowiada,że można negocjować.
Przewodnicząca Rady zarządza głosowanie nad projektem uchwały po wcześniejszym jej odczytaniu w wyniku którego uchwałę przyjęto jednogłośnie.

8. Podjęcie uchwały w sprawie strategii rozwiązywania problemów
społecznych ze szczególnym uwzględnieniem programów pomocy społecznej.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Przewodnicząca Rady przystępuje do podjęcia uchwały w sprawie strategii rozwiązywania problemów społecznych w gminie na lata 2009-2013 i prosi
o opinie komisji.
Pozytywne opinie komisji w załączeniu.

W związku z brakiem pytań i dyskusji zarządza głosowanie nad projektem uchwały po wcześniejszym jej odczytaniu w wyniku którego uchwałę przyjęto jednogłośnie.
Treść strategii w załączeniu.


9. Sprawozdanie komisji stałych Rady Gminy z pracy za rok 2008
---------------------------------------------------------------------------------
Sprawozdania stanowiące załącznik do protokółu zostały odczytane przez Przewodniczących Komisji.
Po ich odczytaniu w drodze głosowania sprawozdania zostały przyjęte jednogłośnie.


10. Podjęcie uchwały w sprawie planów pracy Komisji Stałych Rady
na rok 2009
-------------------------------------------------------------------------------------

Przewodniczący Komisji przedstawili swoje plany pracy na rok 2009, które stanowią załącznik do protokółu.
Następnie Przewodnicząca Rady odczytała projekt uchwały po czym przystąpiła do głosowania w wyniku którego uchwałę przyjęto jednogłośnie.

11. Interpelacje,wnioski,zapytania.
----------------------------------------------

Sołtys z Bolesławca Pan Stępień Józef wnosi o uzupełnienie asfaltu przy zalewie, pomalowanie pasów i przejść dla pieszych w Bolesławcu.

Drogę dojazdową do pól w Podbolesławcu uwzględnić w remontach.
Pisać do właściciela spalonego młyna aby go rozebrał.
Prosi aby porozmawiać z Panem Parusińskim i posadzić wzdłuż jego posesji tuje w celu poprawy wyglądu tej części rynku.

Wyegzekwować od firm naprawę szkód -dziura obok cmentarza w Bolesławcu.
Sołtys pyta co ze sprawami finansowymi młyna gospodarczego

Radny Mączka popiera sołtysa w zakresie porządku i prosi aby sołtys wpłynął na mieszkańców ul.Zielonej aby usunęli ruiny budynków.

Radny stwierdza,że brak jest konsekwencji w budowie i remoncie dróg w sprawach wskazywanych do realizacji przez Komisję Gospodarczą.

Radny Maślanka stwierdza,że jest sprzyjająca aura aby dokończyć roboty w Żdżarach na drogach według wcześniej złożonej listy.

Przewodnicząca Rady Gminy Pani Justyna Lipska przedstawia pismo od Fundacji Kazimierza Wielkiego o przystąpieniu do stowarzyszenia
Następnie pismo Zarządu Powiatu w sprawie przejęcia drogi w Chróścinie dojazdowej do DPS od powiatu.

Wójt w nawiązaniu do pisma Starostwa informuje, że nie przypomina sobie aby w 2007 roku podpisał decyzję w sprawie przejęcia tej drogi w Chróścinie.
Wójt realizuje decyzje Rady i nie przejął tej drogi.

Radny Maślanka stwierdza,że dużo powiatowych działek leży przy drogach powiatowych ale to nie znaczy,że Gmina musi je przejąć.

Radny Lis Robert stwierdza,że powiat chce tę działkę zepchnąć na gminę
Ponadto stwierdza,że dla mieszkańców Chróścina budynku wybudować inny dojazd a drogi nie przejmować.
Wójt informuje, że stan tej drogi na dzień dzisiejszy jest nieciekawy.

Radny Dańko uważa,że współpraca z powiatem musi być.Nie płacić za zajęcie pasa drogowego dla powiatu a w zamian za to przejąć drogę. Po prostu rozmawiać na ten temat z powiatem.

Wójt zobowiązał się do przeprowadzenia rozmowy w sprawie drogi w Chróścinie -dojazd do DPS - Wieś ze Starostą.

Następnie Przewodnicząca Rady czyta pismo mieszkańców Mieleszyna
w sprawie drogi w Kolonii Bolesławieckiej.

Wójt odpowiada na pytania postawione w piśmie.
W drodze przetargu zgodnie z prawem wybrano ofertę najtańszą.

W ofercie przetargowej znajdowały się wymagane dokumenty,był certyfikat na kamień mimo,że były podejrzenia co do jego jakości w trakcie budowy.
Inspektor nadzoru odebrał drogę zgodnie z przepisami.
Przy odbiorze nikt nie wnosił zastrzeżeń co do jakości kamienia i wykonania drogi.
Kruszywo położone na tej drodze zostanie przekazane do laboratorium szkoda,
że nie oddano tego kruszywa od razu do ekspertyzy.
Obecnie to kruszywo pod wpływem wody rozpuszcza się.
Wójt będzie egzekwował do skutku od wykonawcy aby tę drogę doprowadzić do normalnej używalności.

Radny Dańko pyta jakie zadania obejmuje gwarancja

Radca Prawny Jerzy Dela odpowiada, że obejmuje wszystko.
Radny Dańko podaje pod rozwagę możliwość aby firma pokryła 3 kosztów naprawy tej drogi, a 1 gmina i ten odcinek pokryć asfaltem.

Radny Mączka pyta czy projektant a inspektor nadzoru to ta sama osoba

Radna Maślanka Alicja wnosi o wyegzekwowanie w ramach gwarancji od wykonawcy naprawy drogi w Wiewiórce. Jej stan jest okropny.

Radca Prawny informuje,że zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych trzeba wybierać ofertę najtańszą i ta oferta na drogę w Mieleszynie była najtańsza, a najtańsze nie znaczy najlepsze.Wymagane dokumenty do przetargu były wszystkie. Procedura przetargowa była zgodnie z przepisami,a teraz pozostała reklamacja tej drogi co zostało zrobione i trzeba czekać na odpowiedź od wykonawcy drogi.


Radna Jakubczyk zwraca uwagę,że specyfikacja była bardzo ogólna i była dowolność dla firmy.

Radca prawny Jerzy Dela odpowiada,że oprócz specyfikacji jest projekt określający wartość i wielkość kamienia. Na papierze wszystko się zgadza.

Radna Jakubczyk stwierdza,że ta droga nie ma końca.Trudno na niej nawrócić Utrudnione jest odśnieżanie Nie ma dojazdu do drogi powiatowej, poza tym nikt jej nie odśnieża do końca. Projekt zrobiony z za biurka. Nie ma dojazdu do drogi powiatowej. Ludzie zrobili sobie prywatne dojścia do drogi powiatowej Jest błoto i dziury. W Piaskach była zrobiona droga w całości. Radna pyta czym różnią się ludzie z Mieleszyna od tych z Piask. Ta część wioski jest rozwojowa mieszka dużo młodych ludzi.
Ta droga powinna być uwzględniona do modernizacji w roku 2009.

Radny Dańko stwierdza,że co do Mieleszyna trzeba mieć propozycję rozwiązania problemu.
Fachowiec powinien podpowiedzieć jak wyjść z tego problemu i sprawę doprowadzić do końca aby Mieleszyn doczekał się takiego rozwiązania jak Piaski.
Radny Maślanka stwierdza,że kamień trzeba oddać do ekspertyzy zarówno z Mieleszyna jak i z Wiewiórki.

Zamknięcie obrad sesji
----------------------------
Przewodnicząca Rady Gminy Pani Justyna Lipska stwierdziła wyczerpanie porządku sesji i zamknęła obrady.

Metryka

sporządzono
2009-03-14 przez Zdzisława Bęben
udostępniono
2009-03-14 01:00 przez Arkadiusz Bak
zmodyfikowano
2009-04-14 11:21 przez Arkadiusz Bak
zmiany w dokumencie
ilość odwiedzin
157
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.